İBB Kayışdağı Darülaceze Sakinleri İle Güzel Bir Gün Paylaştık…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi olarak aile bazında gerçekleştirdiğimiz projelerimizde özellikle yaşlılarımızı unutmuyoruz.

Yaşlı olmak yaşanılan hayat ile olgunlaşmaktır aynı zamanda. Yaşlılık zamanında çocuklarıyla, torunlarıyla bir arada olabilenler kadar şanslı olmayan, yalnız kalan yaşlılarımız var bizim ve biz de Büyükşehir Belediyesi olarak yaşlılarımıza “yalnız değilsiniz” diyoruz.

Kadın Koordinasyon Merkezi olarak İstanbul genelinde yürüttüğümüz çalışmalarımızda yalnız yaşayan yaşlılarımıza destek oluyor, ihtiyaçları doğrultusunda yaptığımız yardımlar ile yaşam mücadelelerine ortak oluyoruz. Bu mücadeleyi yalnız başlarına yürütemeyen yaşlılarımıza ise Darülaceze Müdürlüğümüz sahip çıkıyor.

1998 yılında hizmete açılan, İstanbul Darülaceze Müdürlüğü 46 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 151 bin metrekare alanda, 1000 kişi kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük bakım ve huzur evi olma özelliği gösteriyor. Burada yaşlılarımız yuva sıcaklığında bir ortamda hayatlarını sürdürüyor. Ancak onları ziyaret edecek insanlara da ihtiyaç duyuyorlar. Çünkü biliyoruz ki bazen ihtiyaç duyulan sadece “nasılsın” diyen bir başka kişinin varlığıdır. Kadın Koordinasyon Merkezi olarak hazırladığımız programımız ile 27 Ekim 2015’de Darülaceze sakinlerimize “nasılsın” dedik. Paylaştığımız güzel günde onlarla birlikte şarkılar söyledik, sohbetlerine ortak olduk.

Günden geriye; samimi bir ilgi ile mutlu olan güzel gönüllü yaşlılarımızın yüzlerindeki gülümseme ve hoşsohbetleri kaldı.

 

Galeri