Kadın Koordinasyon Merkezi - Resmi İnternet Sitesi
Kurumsal
"Kasnakta Tığla Boncuk İşleme" ve "Yapay Çiçek Yapımı" eğitimlerimiz devam etmektedir.
Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.
Sosyal Yardım Faaliyetleirmiz

 Başvuru Aşaması

İhtiyaç Sahibi Aileler 0212 444 00 93 nolu danışma hattımız üzerinden, merkezimize bizzat başvurarak, muhtarlıklar ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ya da gezici saha ekiplerimiz tarafından durumlarını merkezimize ileterek, kurumumuza başvurmuş oluyorlar.

Başvurunun Tespiti

Yapılan başvurular, kurulan gezici ekip sistemi ile, İstanbul’un tüm bölgelerinde sürekli görev yapan, uzman saha ekiplerimizce bizzat yerinde aile ziyaretleri ile tespit ediliyor. Tespit çalışmaları, kuruma başvuruda bulunan tüm ailelerin evlerinde ziyaret edilerek durumlarının ayrıntılı olarak taşınabilir bilgisayarlar ile sisteme kayıt edilmesine dayanıyor. “Sosyal yardım projesi” adı ile oluşturulan program sayesinde tespiti yapılan ailelerin bütün bilgileri sistemde kayıt altına alınıyor. Özellikle bireylerin TC. Kimlik No ları ile sisteme kayıt edilmiş olması, tekrarlı kayıtları ve suistimal edilecek açıkları devre dışı bırakmış oluyor.

Yardım Kararlarının Verilmesi

Yapılmış olan tespitler neticesinde ailenin yardım edilmeye uygun kriterlerde olması durumunda, uzman saha ekiplerimizce tespit edilen ailelere Belediyemiz Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmenliği hükümlerine göre faaliyet gösteren Değerlendirme Kurulu Kararı doğrultusunda yardım kararı verilir. Yardım kararı verilmiş olan aileler belirli periyotlarla yine saha ekiplerimiz tarafından ziyaret edilip o anki ihtiyaçları ve durumları tespit edilir. Merkezin yaptığı yardımlar bir kerelik olmayıp yıl bazında belirli periyotlarla tekrarlanmaktadır.

Yardımların Ailelere Ulaştırılması

Yardım yapılacak olan ailelerimize yardımlarımız, merkezimizin saha ekipleri tarafından ulaştırılıyor.

Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sok. (Airport AVM Arkası) Bakırköy / İstanbul
bilgi@ibbkkm.org