Kadın Koordinasyon Merkezi - Resmi İnternet Sitesi
Eğitimlerimiz
"Kasnakta Tığla Boncuk İşleme" ve "Yapay Çiçek Yapımı" eğitimlerimiz devam etmektedir.
Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.
Kasnakta Tığla Boncuk İşleme Kursu
Kasnakta Tığla Boncuk İşleme Kursu

Türkiye’de gelinlik sektöründe kalifiye ara eleman ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. İstanbul’da çeşitli el işi eğitimlerine katılmış olan kadınların, var olan işgücü kaynağının değerlendirilmesi, alanda oluşan boşluğun doldurulması, kaliteli, güvenli hizmet sağlanması hedeflenerek, “Kasnakta Boncuk İşleme Sanatı” konusunda eğitilmesi ve alanda istihdam edilmesine katkıda bulunulmaktadır. 2007 Haziran ayından itibaren, iki buçuk aylık periyotlarla tekrarlanan kurs programı haftada 2 gün, 9.30–16.00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ve İstanbul Ticaret Odası Ortaklığında TOBB ve UNDP

2009 yılında İstanbul Ticaret Odası ortaklığında, "Kasnakta Tığla Boncuk İşleme" kursundan yola çıkarak, Binyıl Kalkınma Hedefleri TOBB-UNDP ile ortak eğitim çalışması yapılmıştır.

Proje kapsamında “Kasnakta Tığla Boncuk İşleme Kursu İleri Düzey Eğitimi” gerçekleştirilmiş. Eğitim kapsamında kursiyerlerimize, Roma’da bulunan Koefeia Uluslararası Hot Kutur ve Kostüm Sanatı Akademisi’nde eğitmen olarak görev yapan Eğitmen Sergio Millioni tarafından eğitim verilmiştir.

Projenin son ayağı olarak 3–6 Ekim 2009 tarihinde Katar’da gerçekleştirilen 1. Türk Ürünleri Sergisi’nde kursiyerlerin proje dahilinde ürettikleri ürünler sergilenmiştir.

Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sok. (Airport AVM Arkası) Bakırköy / İstanbul
bilgi@ibbkkm.org